08.01.2024
Zasada działania przepływomierza ultradźwiękowego DeltawaveC bazuje na pomiarze różnicy czasów przejścia fali ultradźwiękowej. W przypadku braku przepływu czasy przejścia fali w obu kierunkach są jednakowe. Gdy fala rozchodzi się przeciwnie do kierunku płynącej cieczy, prędkość propagacji jest mniejsza niż w kierunku zgodnym z ruchem cieczy.
W celu pomiaru przepływu za pomocą DeltawaveC na zewnątrz rury montowane są dwa przetworniki ultradźwiękowe, które połączone są z przetwornikiem. Sondy ultradźwiękowe pracują naprzemiennie jako nadawca i odbiorca i przesyłają sobie sygnały ultradźwiękowe, przy czym mierzone są czasy trwania sygnału między sygnałem wysyłanym a wracającym (t1, t2). Przy tym procesie przepływ mierzony jest wiele razy, zwykle 50-150 razy podczas jednej sekundy. Przez tą wysoką liczbę pomiarów, ale również ze względu na użycie najnowszych cyfrowych procesorów sygnałów DeltawaveC pracuje niezawodnie, także w bardzo dynamicznych oraz ciężkich warunkach procesowych.
Przepływomierz ultradźwiękowy DelawaveC występuje w wersji stacjonarnej (DelawaveC-F) oraz przenośnej (DelatwaveC-P). DeltavaweC-P dzięki wbudowanemu zasilaniu bateryjnemu służy do przenośnych pomiarów przepływu w celu kontroli procesów, ale również może zostać wykorzystany do pomiarów w dłuższym okresie czasu. Czas pracy na akumulatorze wynosi ok. 12 godzin. Z kolei DelatwaveC-F przeznaczony jest do stałego montażu i ciągłych pomiarów i rejestracji przepływów.
Stacjonarny DeltawaveC-F może mieć opcjonalnie drugi kanał pomiarowy. W ten sposób możliwy jest pomiar dwóch instalacji za pomocą jednego urządzenia lub wyposażenie jednej instalacji w dwie ścieżki pomiarowe.
Obie wersje przepływomierza mają możliwość rozbudowania o pomiar użycia ilości ciepła. Jest to duża zaleta tych urządzeń, zważywszy na rosnące ceny energii czy coraz bardziej restrykcyjne regulacje dotyczące ochrony środowiska i wydajności instalacji. W związku z tym konieczna staje się ciągła optymalizacja przepływów energii, a przepływomierze DelatwaveC mogą w tym pomóc.
Zarówno DelatwaveC-P jak i DelawaveC-F są proste w montażu. Są to przepływomierze bezinwazyjne - ingerowanie w rurociągi oraz zatrzymanie procesów podczas ich montażu nie jest konieczne. Dzięki temu przepływomierze ultradźwiękowe DelatwaveC przyczyniają się optymalizacji kosztów eksploatacji. Opcja szybkiej konfiguracji urządzenia pozwala na ustawienie parametrów w przeciągu minuty. Czytelny wyświetlacz w język polskim, angielskim lub niemieckim ułatwia odczyt informacji. Menu jest przejrzyste, a obsługa urządzenia za pomocą 8 przycisków jest bardzo prosta.
DeltawaveC znajdzie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in.: w elektrowniach, gospodarce wodnej i ściekowej, technice budynków, przemyśle chemicznym , petrochemicznym czy spożywczym.
Jeżeli jesteś zainteresowany przepływomierzami ultradźwiękowymi – poznaj możliwości DeltawaveC-P lub DeltawaveC-F.
19.12.2023
Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nowym roku!
10.10.2024
W dniach 2-4 października odbyła się konferencja Poltraf POMIAR PRZEPŁYWU: WYZWANIA – TECHNOLOGIE – ROZWIĄZANIA. Dostępne technologie, zalety i uwagi dotyczące poszczególnych rozwiązań przedstawione zostały przez naszych partnerów: Comac Cal, Systec Controls oraz In-Situ (MACE). Konferencja była też okazją do wspólnego świętowania 30-lecia naszej firmy, dlatego w tym roku spotkaliśmy się w Gdańsku, w którym od samego początku działalności Poltraf ma swoją siedzibę.
04.09.2023
Szwajcarska firma Belimo to światowy lider w produkcji urządzeń do energooszczędnego sterowania instalacjami grzewczymi, wentylacyjnymi i klimatyzacyjnymi. Specjalizuje się w produkcji innowacyjnych siłowników do przepustnic, zaworów regulacyjnych, czujników oraz liczników. Zapoznaj się z naszą ofertą siłowników przepustnic powietrza Belimo.
Jesteśmy przedstawicielem i dystrybutorem w Polsce produktów następujących marek: