08.01.2024

Nowy Partner – Systec Controls! Nowe urządzenia pomiarowe w naszej ofercie!

Do grona naszych Partnerów dołączył niemiecki producent – Systec Controls. Systec Controls to firma z ponad 20 letnim doświadczeniem w dziedzinie technologii przemysłowych pomiarów przepływu. Dzięki temu nasza oferta urządzeń do pomiaru przepływu, obejmująca dotąd przepływomierze elektromagnetyczne i czujniki przepływu powiększyła się o przepływomierze ultradźwiękowe – DeltawaveC.

Przepływomierz ultradźwiękowy DelatwaveC – zasada pomiaru.

Zasada działania przepływomierza ultradźwiękowego DeltawaveC bazuje na pomiarze różnicy czasów przejścia fali ultradźwiękowej. W przypadku braku przepływu czasy przejścia fali w obu kierunkach są jednakowe. Gdy fala rozchodzi się przeciwnie do kierunku płynącej cieczy, prędkość propagacji jest mniejsza niż w kierunku zgodnym z ruchem cieczy.

W celu pomiaru przepływu za pomocą DeltawaveC na zewnątrz rury montowane są dwa przetworniki ultradźwiękowe, które połączone są z przetwornikiem. Sondy ultradźwiękowe pracują naprzemiennie jako nadawca i odbiorca i przesyłają sobie sygnały ultradźwiękowe, przy czym mierzone są czasy trwania sygnału między sygnałem wysyłanym a wracającym (t1, t2). Przy tym procesie przepływ mierzony jest wiele razy, zwykle 50-150 razy podczas jednej sekundy. Przez tą wysoką liczbę pomiarów, ale również ze względu na użycie najnowszych cyfrowych procesorów sygnałów DeltawaveC pracuje niezawodnie, także w bardzo dynamicznych oraz ciężkich warunkach procesowych.

Pomir przepłwyu według dokładnej i niezawodnej metody różnicy czasów przebiegu sygnałów


Bezinwazyjne przepływomierze DeltawaveC w wersji stacjonarnej i przenośnej.

Przepływomierz ultradźwiękowy DelawaveC występuje w wersji stacjonarnej (DelawaveC-F) oraz przenośnej (DelatwaveC-P). DeltavaweC-P dzięki wbudowanemu zasilaniu bateryjnemu służy do przenośnych pomiarów przepływu w celu kontroli procesów, ale również może zostać wykorzystany do pomiarów w dłuższym okresie czasu. Czas pracy na akumulatorze wynosi ok. 12 godzin. Z kolei DelatwaveC-F przeznaczony jest do stałego montażu i ciągłych pomiarów i rejestracji przepływów.

Stacjonarny DeltawaveC-F może mieć opcjonalnie drugi kanał pomiarowy. W ten sposób możliwy jest pomiar dwóch instalacji za pomocą jednego urządzenia lub wyposażenie jednej instalacji w dwie ścieżki pomiarowe.

Obie wersje przepływomierza mają możliwość rozbudowania o pomiar użycia ilości ciepła. Jest to duża zaleta tych urządzeń, zważywszy na rosnące ceny energii czy coraz bardziej restrykcyjne regulacje dotyczące ochrony środowiska i wydajności instalacji. W związku z tym konieczna staje się ciągła optymalizacja przepływów energii, a przepływomierze DelatwaveC mogą w tym pomóc.

Przepływomierz ultradżwiękowy DeltawaveC w wersji stacjonarnej i przenośnej


Oszczędność kosztów montażu i eksploatacji!

Zarówno DelatwaveC-P jak i DelawaveC-F są proste w montażu. Są to przepływomierze bezinwazyjne - ingerowanie w rurociągi oraz zatrzymanie procesów podczas ich montażu nie jest konieczne. Dzięki temu przepływomierze ultradźwiękowe DelatwaveC przyczyniają się optymalizacji kosztów eksploatacji. Opcja szybkiej konfiguracji urządzenia pozwala na ustawienie parametrów w przeciągu minuty. Czytelny wyświetlacz w język polskim, angielskim lub niemieckim ułatwia odczyt informacji. Menu jest przejrzyste, a obsługa urządzenia za pomocą 8 przycisków jest bardzo prosta.

DeltawaveC znajdzie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in.: w elektrowniach, gospodarce wodnej i ściekowej, technice budynków, przemyśle chemicznym , petrochemicznym czy spożywczym.
Jeżeli jesteś zainteresowany przepływomierzami ultradźwiękowymi – poznaj możliwości DeltawaveC-P lub DeltawaveC-F.

Przepływomierz ultradźwiękowy DeltawaveC Systec controls dla wielu gałęzi przemysłu

Inne aktualności

20.12.2023

Przetwornik ciśnienia wodoru - jaki wybrać?

Przetwornik ciśnienia to powszechnie stosowane urządzenie, które przetwarza wartość ciśnienia na odpowiedni sygnał wyjściowy. Sygnał z przetwornika ciśnienia jest odczytywany i przekazywany dalej do systemu sterującego. W dobie kurczących się zasobów paliw kopalnych szukanie alternatywnych źródeł energii to konieczność. Stąd coraz większa popularność wodoru, który jest najczęściej występującym pierwiastkiem we Wszechświecie i jednym z najczęściej spotykanych pierwiastków na Ziemi. Nie każdy przetwornik ciśnienia można jednak zastosować do pracy z wodorem. Dlaczego tak jest? Która technologia czujnika zastosowana w przetworniku ciśnienia najlepiej sprawdzi się z tym medium? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

Czytaj dalej

19.12.2023

Wesołych Świąt!

Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nowym roku!

Czytaj dalej

26.03.2024

Wesołych Świąt!

Wszystkim naszym Klientom oraz Kontrahentom życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych.

Czytaj dalej

Nasi dostawcy
i partnerzy

Jesteśmy przedstawicielem i dystrybutorem w Polsce produktów następujących marek:

 • Trafag

  od 1994 r.

 • STS

  od 2004 r.

 • Regin

  od 1997 r.

 • Comac Cal

  od 2010 r.

 • ION Science

  od 2009 r.

 • In Situ

  od 2016 r.

 • Systec Controls

  od 2023 r.

 • Emerson Asco

  od 1994 r.

 • Ode

  od 1994 r.

 • Stiko

  od 2001 r.