Aktualności

Zachęcamy do śledzenia aktualności z życia firmy Poltraf!

24.07.2024

Presostat - kluczowe urządzenie do kontroli poziomu ciśnienia w układzie.

Presostat to urządzenie, które monitoruje ciśnienie w systemie i automatycznie reaguje na zmiany ciśnienia, uruchamiając lub wyłączając urządzenia zależnie od ustawionych progów ciśnienia. Presostaty są szeroko stosowane w systemach hydraulicznych i pneumatycznych oraz innych aplikacjach wymagających kontroli ciśnienia.

Czytaj dalej

22.05.2024

Konferencja Poltraf na temat pomiaru przepływu - zapraszamy do Gdańska 2-4 października 2024!

Zapraszamy na konferencję "POMIAR PRZEPŁYWU: WYZWANIA - TECHNOLOGIE - ROZWIĄZANIA". Tegoroczna edycja konferencji Poltraf odbędzie się w Gdańsku w dniach 2-4 października 2024.

Czytaj dalej

06.05.2024

Sonda poziomu wody w stacjach uzdatniania wody i oczyszczalniach ścieków

Sonda poziomu wody jest kluczowym urządzeniem, dzięki któremu możliwe jest dokładne monitorowanie poziomu wody w zbiornikach, studniach, rzekach itd. Kontrola poziomu wody jest istotna w różnych zastosowaniach, takich ja: monitoring zasobów wodnych, kontrola poziomu wód gruntowych, zarządzanie systemami kanalizacyjnymi, nawadnianie rolnictwa, czy też w kontekście bezpieczeństwa (np. w przypadku przeciwpowodziowym). Sondy poziomu wody mogą być również używane w systemach alarmowych, informując o nadmiernym lub niewystarczającym poziomie wody. Dzięki nim można podejmować odpowiednie działania, takie jak uruchomienie pomp, ostrzeżenie o zagrożeniu powodzią lub konieczność uzupełnienia zasobów wody.

Czytaj dalej

26.03.2024

Wesołych Świąt!

Wszystkim naszym Klientom oraz Kontrahentom życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych.

Czytaj dalej

04.03.2024

Nowa, niższa cena na przetwornik ciśnienia EPI

Przetwornik ciśnienia EPI szwajcarskiego producenta Trafag znajdzie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w branży wodociągowo-kanalizacyjnej i ciepłownictwie. Przetwornik ciśnienia EPI charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością. Jest wyposażony w czujnik wykonany w technologii cienkiej warstwy na stali, który w połączeniu z procesorem ASICTX pokrywa szeroki zakres temperatury do 125°C. Teraz dla EPI z zakresem ciśnienia 0...6, 0...10 i 0...16 bar obowiązuje nowa, niższa cena!

Czytaj dalej

08.01.2024

Nowy Partner – Systec Controls! Nowe urządzenia pomiarowe w naszej ofercie!

Do grona naszych Partnerów dołączył niemiecki producent – Systec Controls. Systec Controls to firma z ponad 20 letnim doświadczeniem w dziedzinie technologii przemysłowych pomiarów przepływu. Dzięki temu nasza oferta urządzeń do pomiaru przepływu, obejmująca dotąd przepływomierze elektromagnetyczne i czujniki przepływu powiększyła się o przepływomierze ultradźwiękowe – DeltawaveC.

Czytaj dalej

20.12.2023

Przetwornik ciśnienia wodoru - jaki wybrać?

Przetwornik ciśnienia to powszechnie stosowane urządzenie, które przetwarza wartość ciśnienia na odpowiedni sygnał wyjściowy. Sygnał z przetwornika ciśnienia jest odczytywany i przekazywany dalej do systemu sterującego. W dobie kurczących się zasobów paliw kopalnych szukanie alternatywnych źródeł energii to konieczność. Stąd coraz większa popularność wodoru, który jest najczęściej występującym pierwiastkiem we Wszechświecie i jednym z najczęściej spotykanych pierwiastków na Ziemi. Nie każdy przetwornik ciśnienia można jednak zastosować do pracy z wodorem. Dlaczego tak jest? Która technologia czujnika zastosowana w przetworniku ciśnienia najlepiej sprawdzi się z tym medium? Poniżej odpowiadamy na te pytania.

Czytaj dalej

Nasi dostawcy
i partnerzy

Jesteśmy przedstawicielem i dystrybutorem w Polsce produktów następujących marek:

 • Trafag

  od 1994 r.

 • STS

  od 2004 r.

 • Regin

  od 1997 r.

 • Comac Cal

  od 2010 r.

 • ION Science

  od 2009 r.

 • In Situ

  od 2016 r.

 • Systec Controls

  od 2023 r.

 • Emerson Asco

  od 1994 r.

 • Ode

  od 1994 r.

 • Stiko

  od 2001 r.