Jesteśmy na Facebooku
Jesteśmy na Facebooku
Jesteśmy na YouTube
siłownik zaworu zpua

Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o. ( ZPUA ) powstał w 2004 roku. Od początku działalności firma koncentruje się na konstruowaniu i produkowaniu siłowników sterowniczych i regulacyjnych przeznaczonych do automatyki przemysłowej.

ZPUA

Firma zatrudnia specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie konstrukcji i produkcji tego typu urządzeń. Gwarantuje to produkty o wysokiej jakości. Od 2005 roku spółka posiada System Zarządzania Jakością ISO 9001.

Współpraca z Zakładem Automatyki Przemysłowej INTEC Sp. z o.o. zaowocowała produkcją najnowocześniejszych w kraju siłowników regulacyjnych inteligentnych typu XI. INTEC jest
współproducentem w zakresie sterowników i elektroniki montowanej w siłownikach. Kolejnymi naszymi produktami, zdobywającymi uznanie klientów są siłowniki sterownicze standardowe XS oraz siłowniki sterownicze typu X-MATIK. W oparciu o wiedzę i doświadczenie naszych pracowników dobieramy siłowniki do różnych elementów wykonawczych. Wraz z siłownikami oferujemy klientom elementy zabudowy siłowników, to jest konstrukcje nośne i wsporcze, adaptację części przyłączeniowych do istniejącej armatury oraz wizualizację zabudowy (dokumentacja w 3D).
      W latach 2007÷2008 został zaprojektowany oraz wyprodukowany typoszereg siłowników elektrycznych przeznaczonych do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Typoszereg siłowników X… Ex został poddany badaniom i testom w Jednostce Certyfikującej KD „Barbara”, uzyskał Certyfikat Badania Typu WE KDB 08ATEX290X. Projekt ten był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz Budżetowych Państwa.
       Prace prowadzone przez nasz Dział Rozwoju i Kontroli Jakości wspólnie z firmą INTEC nad unowocześnieniem konstrukcji , wzrostem niezawodności i funkcjonalności doprowadziły w 2010 roku  do opracowania i wdrożenia do produkcji siłowników regulacyjnych inteligentnych drugiej generacji typu 2XI.
     W wyniku realizacji Umowy o Dofinansowanie Projektu „ Rozwój przedsiębiorstwa ZPUA poprzez utworzenie dwóch nowych stanowisk badawczych w Dziale B+R”, w firmie zaprojektowano i wykonano prototypy siłowników wahliwych XW o zwartej konstrukcji nowego typoszeregu siłowników XW oraz siłownika obrotowego XOf na moment znamionowy 2000 Nm. Siłownik Obrotowy XOf uzupełni typoszereg siłowników X w wykonaniu jako siłownik obrotowy sterowniczy XSf oraz jako siłownik obrotowy sterowniczy XSMf ze sterownikiem i stacyjką sterowania lokalnego.
       Wysoka jakość siłowników, profesjonalne działanie pracowników oraz indywidualne podejście do potrzeb klienta przekładają się na wzrost zainteresowania i uznania dla naszej firmy.