Jesteśmy na Facebooku
Jesteśmy na Facebooku
Jesteśmy na YouTube
RUEGER arrow-white POWRÓT

Firma RÜEGER jest producentem szerokiej gamy termometrów bimetalicznych i gazowych, manometrów, czujników temperatury i termopar.

RÜEGER

Wieloletnie badania i doświadczenia doprowadziły do opracowania własnych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych termometrów i manometrów do zastosowań w wielu gałęziach przemysłu i systemach automatyki i pomiarów. RÜEGER jako pierwsza firma na świecie skonstruowała termometr bimetaliczny do zastosowań w przemyśle chemicznym.

W programie produkcji firmy RÜEGER znajduje się szeroka gama termometrów bimetalicznych, których różnorodność wykonań konstrukcyjnych sprawia, że mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie pomiar lokalny temperatury jest wymagany. Termometry bimetaliczne są produkowane w oparciu o własnej konstrukcji element bimetaliczny. Produkcja elementów bimetalicznych z zastosowaniem metody podwójnego zwijania odbywa się na linii automatycznej i zapewnia całkowitą powtarzalność wykonywanych elementów. Dlatego wszystkie produkowane termometry posiadają klasę dokładności ±1% i bardzo krótki czas reakcji. Najbardziej wszechstronną konstrukcją są termometry bimetaliczne Thermo-Modul. Model podstawowy może być wyposażony dodatkowo w kontakty (kilka różnych opcji) w tym Ex i, szkło bezpieczne, możliwość dowolnego ustawienia tarczy, wewnętrzny mechanizm kalibracji, możliwość ustawiania tarczy pod dowolnym kątem itp. Jest to najodpowiedniejsza opcja do zastosowań w przemyśle, ponieważ użyte materiały konstrukcyjne są odpowiednie do pracy w trudnych warunkach, w tym w zakładach chemicznych, rafineriach czy kopalniach gazu.

Dla systemów ciepłowniczych i węzłów cieplnych, produkowany jest typoszereg Thermo-Calor z kompletem pochewek do montażu na rurociągach posiadających izolację.

W tej grupie znajdują się również termometry Thermo-Clima przeznaczone do instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Firma RÜEGER posiada duże osiągnięcia w zakresie produkcji termometrów odpornych na drgania i wibracje. Współpracuje ze znanymi na całym świecie producentami silników diesla i sprężarek. Typoszereg Thermo-Diesel jest dodatkowo wyposażony w czujnik temperatury Pt100.

Thermo-Utility

Uzupełnieniem oferty jest bardzo duża grupa termometrów Thermo-Utility do zastosowań w mieszkaniach, biurach, hotelach, chłodziarkach, chłodziarko-zamrażarkach, ladach-witrynach chłodniczych, chłodniach składowych, a także termometry do pomiaru temperatury materiałów sypkich, takich jak mąka, zboże, węgiel itp. oraz termometry do pomiaru temperatury powierzchni metalowych podczas malowania, mocowanych za pomocą magnesów.

Należy podkreślić, że wszystkie termometry produkowane są w oparciu o doskonałą znajomość wymagań warunków eksploatacyjnych, co zapewnia spełnienie oczekiwań odbiorcy, doskonałą trwałość i niezawodność. Thermo-Sensor jest dużą grupą czujników temperatury i termopar. Produkowane są czujniki od wykonań najprostszych, po specjalistyczne wykonania na indywidualne zamówienia do nietypowych zastosowań w przemyśle chemicznym i rafineryjnym. Uzupełnieniem oferty do czujników temperatury jest kilka typów przetworników temperatury w tym przetworniki programowalne, z protokołem HART lub Profi BUS.

Analogicznie jak termometry firma posiada pełną ofertę manometrów, w tym szczególnie bogatą ofertę manometrów przemysłowych z separatorami, przyłączami kołnierzowymi, kapilarami, kontaktami itp. wg norm DIN i ANSI.

Należy zaznaczyć, że firma RÜEGER posiada zespół specjalistów przygotowujących oferty w zakresie czujników temperatury, manometrów i termometrów do tzw. projektów pod klucz. Oferty opracowywane są na podstawie dostarczonej dokumentacji technicznej i szczegółowych wymagań eksploatacyjnych.

Ze względu na bardzo szczegółową selekcję materiałów do produkcji oraz specjalistyczne stanowiska do badań i kontroli procesu technologicznego, produkowana aparatura charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością, precyzją i niezawodnością w trudnych warunkach eksploatacyjnych.